१२ औं सागमा नेपालले सहभागी जनाउने खेलका खेलाडी तथा प्रशिक्षकको नामावली (साथमा अघिल्ला सस्करणका पदक बिजेताहरुको नामावली)

Published: January 16, 2016 | 4:20 pm | शनिबार, माघ २, २०७२ | १०७८४ पटक पढिएको

southasiangames2016भिजन नेपाल टिभी

काठमाडौँ, माघ २ | दक्षिण एसियाली देशहरुका लागी ओलम्पिक सरहको ठुलो प्रतियोगिता १२ औं दक्षिण एसियाली खेलकुद (साग)  माघ २३ बाट भारतको गुहाटी र सिलोङमा हुदै छ । राष्ट्रिय खेलकुद परिषद (राखेप) का अनुसार नेपालले सागमा विभिन्न २३ खेलमा सहभागिता जनाउने छन् ।
विभिन्न २३ खेलबाट नेपालका १ सय ९१ पुरुष र १ सय ९५ महिला गरी जम्मा ३ सय ८६ खेलाडीले दक्षिण एसियाकै सबै भन्दा ठूलो प्रतियोगिता सागमा सहभागी हुने छन् । सागमा नेपालको १७ खेल गुहाटीमा हुनेछ भने बाकी खेल सिलोङमा हुदै छ ।

नेपाल सहभागी हुने खेलहरु – आर्चरी, एथलेटिक्स, ब्याडमिन्टन, बास्केटबल, बक्सिङ,फुटबल, ह्यान्डबल, हक्की, जुडो, कबड्डी, खोखो, सुटिङ, स्क्वास, पौडी, टेबलटेनिस, तेक्वान्दो,लनटेनिस, ट्रायथलन, भलिबल, भारोत्तोलन, कुस्ती, उसु र साइक्लिङमा सहभागिता जनाउने छ । हक्कीको महिला टिम मात्र सहभागी हुने छ । बाँकी सबैमा पुरुष÷महिला खेलाडी सहभागी हुने छन् ।

 

गुहाटीमा हुने नेपालको खेल  – एथलेटिक्स, ब्याडमिन्टन, बास्केटबल, साइक्लिङ,फुटबल(पुरुष), ह्यान्डबल, हक्की, कबड्डी, खोखो, सुटिङ, स्क्वास, पौडी, कुस्ती,लनटेनिस,ट्रायथलन, भलिबल, भारोत्तोलन ।

सिलोङमा हुने खेल – आर्चरी, बक्सिङ, फुटबल(महिला), उसु, जुडो, टेबलटेनिस,तेक्वान्दो ।
१२ औं सागमा भाग लिने खेलका खेलाडी तथा प्रशिक्षकको नामावली –
नोट – त्यसपछि ११ औ सागसम्म नेपालका लागी पदक जितेका खेलाडी र खेलका नामावली आउने छ ।

साभार – निशानको कुरा ब्लग http://nishansuchcharai.blogspot.com/2016/01/blog-post.html

डाउनलोड गर्नुस १२ औ सागका खेल र खेलाडीहरुको नामावली – 12thSAAG

12th SAG – 2016

Silong – Guwahati, India

Athletics

PUSHPENDRA KUMAR GOIT Long jump
YAM SAJAN SUNAR 100m, 200m
CHATTRA BAHADUR DAHAL 1500m
GOPI CHANDRA PARKI 10000m
BHUMI RAJ RAI Marathon
CHANDRA DEV JOSHI Tri- jump
SOM BAHADUR KUMAL 400m,800m
KHIM BAHADUR KHATRI Marathon
HARI KUMAR RIMAL 5000m,10000m
BISHESH MAHATO 110m H.
DHIRENDRA JUNG SHAH Javelin
CHANDRA KALA MANGADE Javelin, Shot put
MANMATI BIST 200m, 400m, 4×400 & 4x100m relay
SARASWATI BHATTRAI 800m, 1500m, 4x400m relay
DIL MAYA KARKI 400m, 4×400 & 4x100m relay
BISHWARUPA BUDHA 5000m , 10000m
PUSPA BHANDARI Marathon
SARSWATI CHAUDHARY 100m,200m, 4x100m relay
KESHARI CHAUDHARI Triple jump, Long jump 4×400 & 4x100m relay
KRISHNA KUMARI CHAUDHARY 100m,Long jump, 4×400 & 4x100m relay
SABITA CHAUDHARI 4×400 & 4x100m relay
SILA CHAUDHARY High Jump

 

Table Tennis

PURSHOTTAM BAJRACHARYA
DEEP SAUN
SHIVA SUNDAR GOTHE
AMAR LAL MALLA
CHANDAN SHAHI
NABITA SHRESTHA
ELINA MAHARJAN
RABINA MAHARJAN
SELISHA KHADGI
ERIKA MAHARJAN

 

Shooting

PAWAN GHIMIRE Air Riffle
TIKARAM SHRESTHA Air Riffle
KRISHNA BAHADUR GHORASHAINE Air Riffle
BADRUDDIN ANSARI Air Pistol
KUBER K.C. Air Pistol
SUMAN TULADHAR Air Pistol
SNEH RAJYALAXMI RANA Air Riffle
PHOOLMAYA KYAPCHHAKI Air Riffle
ASMITA RAI Air Riffle
SABITA BASNET Air Pistol
SIMA TULADHAR Air Pistol
MANIKA RAI Air Pistol

Archary

PREM PRASAD PUN Recurve
JIT BAHADUR MUKTAN Recurve
AMRIT GURUNG Recurve
RAMESH BHATTACHAN Recurve
LAKSHMAN PUN Compound
BIBEK SEN GURUNG Compound
KISHORE KUMAR GURUNG Compound
YOGENDRA SHERCHAN Compound
AISHA TAMANG Recurve
SUNITA MOKTAN Recurve
KRISHNAMAYA SYANGTAN Recurve
RASHMI DARLAMI Recurve

 

Volleyball

BIJAY THAPA
KULBAHADUR THAPA
CHANDRA BAHADUR KUNWOR
EM BAHADUR MAGAR
SANJAY ARYAL
DEVRAJ SHARMA
MAHENDRA SHRESTHA
SURESH KUMAR THARU
PUSPA JUNG MALLA
MANBAHADUR SHRESTHA
HARIHAJUR THAPA
BHAIRAB BAHADUR BAM
SARASWOTI CHAUDHARI
MEBIKA CHAUDHARY
RESHMA BHANDARI
BINITA BUDHATHOKI
USHA KUMARI BISTA
KOPILA UPRETI
KAMALA PUN
PRATIBHA MALI
KRIPA ADHIKARI
MANJU GURUNG
ARUNA SHAHI
MANISHA CHAUDHARY

 

Lawn tennis

SAMRAKSHYAK BHUSAN BAJRACHARYA
ABHISHEK BASTOLA
SHREERAM MAGAR
KAMAL BAHADUR BHANDARI
IRA M. RAWAT
GANGA SHARMA
BIBHUTI KARKI
BIJISHA SHRESTHA

 

Basketball

SADISH PRADHAN
BINOD MAHARJAN
AYUS SING
BIKRAM JOSHI
RAJIB JOSHI
SAURAV SHRESTHA
SONAM LAMA
SAGAR THAPA
MABINDRA BHANDARI
SUSHIL GURUNG
GAGAN BAHADUR MAHATARA
ASIM SHRESTHA
SADINA SHRESTHA
PREETI TULACHAN
SNEHA SHRESTHA
LUUNIVA SINGH
ANUSHA MALLA
GYANU GAUCHAN
ALINA GURUNG
BAHAWANA LAMA
SUJATA RAI
ALISHA MALLA
MAYA SHYANGTAN
SHREYA KHADKA

 

Swimming

SIRISH GURUNG
KIRAN KARKI
JAYANT PRAKASH GURUNG
ANUBHAV SUBBA
SHUVAM SHRESTHA
MANISH CHITRAKAR
GAURIKA SINGH
SOFIA GADEGAARD SHAH
SONIRA BISTA
OSHINA BHARATI
SHREETIKA SINGH
NIHARIKA TULADHAR

 

Khokho

PANKAJ MISHRA
SHATRUDHAN GURUNG
PRAMOD RAY
GYANESHWOR RAJBANSI
INDAL KUMAR RAY (KURMI)
SHYAM BUDHATHOKI
GOPI TIMILSINA
RAM BINAYAK SINGH
BIKKI RAJ MAHARJAN
BHABINDRA GIRI
MILAN KUMAR RAY
KAPIL DEV BHATTA
PAWAN MAHARJAN
JAY PRAKASH RAJBANSHI
HEMRAJ PANERU
PASANG LAMA
ARPANA KUMARI MAHATO
SITA KUMARI SAH
DIL KUMARI TAMANG
LALITA BISTA
SANDHYA SHRESTHA
KARISHMA BOGATI
CHANDIKA RAI
KARUNA KUMARI SINGH
LAXMI THAPA
MANISHA KUMARI BHUJEL
REKHA THAPA
SRIJANA SHAHI
MANJU RAI
LALITA THARU

 

Squash

ARHANT SIMHA
AMRIT THAPA MAGAR
HIRA BAHADUR THAPA
SUJAN JWARCHAN
BHAVANA SUNUWAR
KRISHNA THAPA
BIPANA BLON
SAPANA BLON

 

Triathlon

RUDRA BAHADUR KATUWAL INDIVIDUAL
TIKA RAM THAPA INDIVIDUAL
KESHARI THAPA MAGAR INDIVIDUAL
ROJA K.C. INDIVIDUAL
BASANT THARU MIXED RELAY
HIMIL TAMATA MIXED RELAY
YAM KUMARI GHALE MIXED RELAY
YAN KUMARI BHUJEL MIXED RELAY
RAMESH KUMAR DARLAMI RESERVED
AASHNARAYAN CHAUDARY RESERVED

 

 

Football

ANJILA TUMBAPO SUBBA
LILA LAMGADE
NAMITA K. DALI
ANU LAMA
NIRU THAPA
SAJANA RANA
DIPA ADHIKARI
LAXMI K. PAUDEL
KRISHNA KHATRI
SABITRA BHANDARI
MANMAYA LIMBU
ANITA BASNET
GHIM K. GURUNG
AMRITA JAISHI
DIPA RAI
PUNAM JARGHAMAGAR
ANCHALI WAIWA
BHAGAWTI THAPA
HIRA K. BHUJEL
SAPANA LAMA
BIKESH KUTHU
ALAN NEUPANE
AMRIT KUMAR CHAUDHARY
ADITYA CHAUDHARY
MAN BAHADUR TAMANG
ANANTA TAMANG
KAMAL SHRESTHA
HEMAN GURUNG
BISHAL RAI
JAGAJEET SHRESTHA
PRAKASH BUDHATHOKI
ANJAN BISTA
BIMAL GHARTI MAGAR
SUNIL BAL
SUMAN LAMA
RANJAN BISTA
BIRAJ MAHARJAN
BIKRAM LAMA
NAWAYUG SHRESTHA
DINESH RAJBANSHI

 

Taekwondo

CHHANDRA BDR RANAMAGAR 54
SUNIL PAUDEL 58
BIR BAHADUR MAHARA 63
MAHAMAD BES 68
NISCHALMAN SHRESTHA 74
SAKSHAM KARKI 80
RAMHARI MAHAT 87
PREM BAHADUR BUDHATOKI 87 +
REJINA KARKI 46
YAN KUMARI CHAULAGAI 49
NIMA GURUNG 53
GYANI CHUNARA 57
AYESHA SHAKYA 62

 

Lawn Tennis

Male

Samrakshan Bhusan Bajracharya

Abhisekh Bastola

Shriram Magar

Kamal Bhandari

 

Male

Ira Raut

Ganga Sharma

Bibhuti Karki

Bijisha Shrestha

 

Boxing

Male

Tej Bahadur Deuwa                        49 kg              Nepal Army

Prem Chaudhari                              52 kg              Nepal Army

Dinesh Shrestha                             56 kg              Nepal Police

Dan Bahadur Darlami                     60 kg

Dipak Shrestha                                64 kg              Nepal Army

Bikash Lama                                     69 kg              APF

Dipesh Lama                                    75 kg              Nepal Army

 

Male

Minu Gurung                                    48-51 kg         Nepal Army

Saraswoti Rana Magar                   57-60 kg         APF

Sangita Sunar                                  69-75 kg         APF

 

Handball

Male

Amar Shrestha                                 Nepal Army

Bimal Bhat                                        APF

Bishal Basnet                                   Nepal Army

Indra Narayan Chaudhari              APF

Jakat Bahadur Shrestha                Nepal Army

Krishna Bahadur Chaudhari         Nepal Army

Madan Chunara                              Nepal Army

Manoj Thagunna                             APF

Prem Bahadur Gurung                   Kaski

Sharan Thapa                                  Kaski

Subarna Madihang                         Nepal Army

Sunil Khatri                                       Nepal Army

Shree Bahadur Sinjali                    Nepal Army

Bhasu Gurung                                 Kaski

 

Female

Ankita Cahudhari                            APF

Bandana Rai                                    ”

Bishnu Bogati                                  Nepal Army

Dev Kumari Baskota                       ”

Jina Rai                                             Udayapur

Kabita Rai                                         ”

Nisha Rai                                          ”

Pema Shrpa                                      APF

Prabha Thapa                                  ”

Rnajana Rai                                     Udayapur

Ram Kumari Chaudhari                 Nepal Army

Shadhana Bam                                APF

Shantikala Rai                                 Nepal Army

Uma Rai                                            APF

 

Weightlifting

Male

Prakash K.C.                                    56 kg              Bankey

Bikram Thapa                                   62 kg              Nepal Police

Anil Malla                                          69 kg              Nepal Police

Surendra Shrestha                          77 kg              Nepal Army

Bhairab Singh Thapa                     85 kg              Nepal Army

Dinesh Shrestha                             94 kg              Nepal Army

Gagan Singh Oli                              105 kg            Nepal Army

Pukar Gurung                                  +105 kg          Nepal Army

Male

Manisha Rana                                 48 kg              Nepal Army

Devi Chaudhari                               53 kg              Nepal Police

Kamal Shrestha                               58 kg              Nepal Army

Junu Maya Chantyal                      63 kg              Nepal Police

Manita Shrestha                              69 kg              Nepal Army

Laxmi Ban                                         75 kg              Nepal Police

Tara Devi Pun                                  +75 kg            Nepal Police

 

Wrestling

Male

Jayamangal Yadhav                       57 kg              Parsa

Rambabu Yadhav                           61 kg              Bara

Saroj Yadhav                                    65 kg              Parsa

Baijanath Yadhav                            70 kg              Nepal Army

Bhekh Raj Pandit                            74 kg              Nepal Army

Bunilal Raut Ahir                             86 kg              Bara

Sumir Shah                                      97 kg              Parsa

Satyendra Prasad Yadav               125 kg            Nepal Army

 

Female

Sumitra Rai                                       48 kg              Ilam

Iswori Thapa                                     53 kg              Kanchanpur

Sarmila Rai                                       55 kg              Dhankuta

Laxmi Khatri                                      58 kg              Kanchanpur

Kabita Pun                                        60 kg              Rukum

Shanti Chaudhari                            63 kg              Saptari

Lila Singh                                          69 kg

Bhanu Thapaliya                             75 kg              Morang

 

Judo

Male

Indra Bahadur Shrestha                 60 kg              PAM

Ramesh Magar                                 66 kg              KTM

Sanjeev Dangol                               73 kg              Nepal Police

Pawan Kumar Shrestha                 81 kg              Nepal Police

Sanjaya Maharjan                           90 kg              Lalitpur

Siva Bahadur Baram                       100 kg            Nepal Army

 

Female

Sarita Chaudhari                             48 kg              Nepal Police

Lila Adhikari                                      52 kg              Nepal Army

Manita Shrestha Pradhan              57 kg              PAM

Phupu Lhamu Khatri                      63 kg              Nepal Army

Ganga Chaudhari                           70 kg              Nepal Army

Punam Shrestha                             78 kg              APF

 

Kabaddi

Male

Mahesh Bohara                               Nepal Army

Jaya Bohara                                     Nepal Army

Bhuwan Khadka                              Nepal Army

Vijaya Chand                                    Nepal Army

Lalmohar Yadav                               Nepal Army

Sanjay Shrestha                              Dhanusha

Kalyan Bhujel                                   Dhanusha

Saroj Kumar Singh                          Dhanusha

Irshad Mansur Aalam                      Nepal Police

Govinda Thapa                                Kanchanpur

Anil Koju                                            Bhaktapur

Prakash Shah                                  Saptari

 

Alternative Players

Gopal Mahato                                   Nepal Army

Mangal Chaudhari                          Kailali

 

Female

Nirmala Bista                                    Nepal Police

Shanti Malla                                     Nepal Police

Nitu Gurung                                      Nepal Police

Kaushilla Roka                                Nepal Police

Rukmini Chand                               Nepal Police

Kosh Maya Basnet                          Nepal Army

Chandrawati Bista                           Nepal Army

Menuka Rajbanshi                          Nepal Army

Sudeshana Prajapati                      Bhaktapur

Rupa Mahata                                    Kanchanpur

Samjhana Rai                                  Bara

Sikha Jha                                          Dhanusha

 

Alternative Players

Arpana Chaudhari                          Nepal Police

Sarada Rana                                    Kanchanpur

 

Selection Date : 2015-12-21 to 23

 

Hockey

Male

Ranjit Raut                                        Nepal Army

Dipendra Air                                     Nepal Army

Satyanarayan Chaudhari              Nepal Army

Amit Sribatsav                                  Nepal Army

Roshan Chaudhari                         Nepal Army

Ram Shah                                         Nepal Army

Pradip Rajbansi                               Nepal Army

Syamual Rai                                     Nepal Army

Dev Singh Dhami                            Nepal Army

Madan Pant                                      Nepal Army

Dinesh Singh                                   Central Zone

Roshan Kumar Chetri                     Central Zone

Govinda Adhikari                             Central Zone

Aankit Pathak                                   Central Zone

Sunniram Hemran                           Eastern Zone

Kishor Ojha                                       Kanchanpur

Ganesh Shah                                   Kanchanpur

Suraj Gharti                                       Central Zone

Ram Dhungana                               Nepal Army

Keshab Joshi                                   Nepal Police

 

Female

Chandra Kumari Kushbar              Nepal Army

Tanka Kumari Khapangi                Nepal Army

Hom Dangal                                     Nepal Army

Sarita Meche                                    Nepal Army

Rajani Kumari Gurung                   Nepal Army

Kushma Rana Magar                      Nepal Army

Sita Maya Bal                                   Nepal Army

Jyoti Malla                                         Kanchanpur

Bhagirati Bista                                  Kanchanpur

Bimala Bhatta                                   Kanchanpur

Tulashi Dagora                                Kanchanpur

Shima Chaudhari                            Kanchanpur

Rekha Bhatta                                   Kanchanpur

Silpa Dagora                                     Kanchanpur

Anju Dagora                                     Kanchanpur

Kamala Chand                                 Kanchanpur

Tara Malla                                         Kanchanpur

Bindu Rawal                                     Kanchanpur

Nira Aaujhi                                        Kanchanpur

Nilam Joshi                                       Kanchanpur

 

Selection Date : 2015-12-25 to 26

 

Badminton

Male

Dipesh Dhami                                  Nepal Army

Bikash Shrestha                              APF

Ratajit Tamang                                 Nepal Army

Nabin Shrestha                                Nepal Army

Bishnu Katuwal                               Nepal Police

Sudeep Sendhai                             APF

Sajan Krishna Tamrakar                 APF

 

Female

Sara Devi Tamang                           Nepal Army

Nangshal Tamang                           Nepal Army

Amita Giri                                           Nepal Army

Sikchha Shresta                              APF

Jeshika Gurung                               Nepal Army

Megha Chand                                  Nepal Army

Anu Rai                                             Nepal Army

 

Wushu

BIJAY SINJALI CHANGQUAN
YUBARAJ THAPA NANQUAN+NANGUN
HARI PRASAD GOLE TAIJIQUAN+TAIJIJIAN
BISHOW BUDHA MAGAR DAOSHU+GUNSHU
RAJ KUMAR RASAILI 52 KG.
RAJESH CHAUDHARY 56 KG.
MANGAL PRASAD THARU 60 KG.
SAROJ PUN 65 KG.
CHITRA SINGH THAKURI 70 KG.
DHANBIR MAHARJAN 75 KG.
SUSMITA TAMANG CHANGQUAN
NIMA GHARTI MAGAR NANQUAN+NANDAO
SABITA RAI TAIJIQUAN+TAIJIJIAN
OSHIN RAI JIANSHU+QIANGSHU
JHARANA GURUNG 52 KG.
JUNI RAI 60 KG.
BINDU PUN MAGAR 70 KG.

 

Male                                       Sansau                      Weight          

Rajkumar Rasaili                 52 Kg                          Bhaktapur

Rajesh Chaudhari               56 Kg                          Kailali

Mangal Prasad Taharu       60 Kg                          APF

Saroj Pun                              65 Kg                          Bankey

Chitra Singh Thakuri          70 kg                          Nepal Army

Dhanabir Maharjan             75 kg                          Kathmandu

Female

Jharana Gurung                  52 kg                          Kaski

Juni Rai                                 60 kg                          Nepal Police

Bindu Pun Magar                70 kg                          Nepal Army

 

Yubraj Thapa                        Thaulo (Nanchwan/Nankunsuma)         APF

Nima Gharti Magar              Thaulo (Nanchwan/Nantausuma)          APF

Hari Prasad Gole                 Thaichi Cwan/Thaichi Chiyen Su          Nepal Army

Sabita Rai                             Thaichi Cwan/Thaichi Chiyen Su          Nepal Army

Biswo Budha Magar            Kun Shu/Tau Suma                                  Nepal Army

Osina Rai                              Chen Shu/Chiyen Su                               Nepal Army

Bijaya Thapa Sinjali            Chan Chuwan                                            Nepal Army

Susmita Tamang                  Chan Chuwan                                            APF

 

 

Cycling

Male

Aayman Tamang

Ajaya Pandit Chhetri

Narayan Gopal Maharjan

Buddi Bahadur Tamang

 

Female

Laxmi Thapa Magar

Puspa Kumari Bhandari

 

डाउनलोड गर्नुस अघिल्ला सागको खेल र पदक विजेता खेलाडीबारे –  First SAF

 

First SAF

1st SAF Games – 1983

Kathmandu, Nepal,

Gold – 4
1 Baikuntha Manandhar Athletics
2 Late.Dal Bahadur Ranamagar Boxing
3 Late.Pushkar Dhoj Shahi Boxing
4 Rupak Raj Sharma / Lok Bahadur Shahi / Suresh Panthi / Dhiren Pradhan / Shreeram Ranjitkar / Bhakta Raj Rajkarnikar / Bidur Bista / Krishna Thapa / Yam Bahadur Ghale / Man Bahadur Malla / Umesh Pradhan / Raju Shakya / Ganesh Thapa / Kedar Manandhar / Binaya Shrestha / Kiran Rai / Pawan Rana Magar Football
Silver – 12
1 Arjun Pandit Athletics
2 Amiri Yadav (2 Medals) Athletics
3 Prakash Tuladhar Boxing
4 Prabin Tuladhar Boxing
5 Uttam Shrestha Boxing
6 Man Bahadur Shrestha Boxing
7 Ram Awale Boxing
8 Jagdish Pradhan Weightlifting
9 Ashok Karki Weightlifting
10 Surendra Hamal Weightlifting
11 Sunil Joshi Weightlifting
Bronze – 8
1 Jodha Gurung Athletics
2 Umesh Maskey Boxing
3 Jyoti Paudel Weightlifting
4 Shiva Bhakti Weightlifting
5 Samashuddin Siddiki Weightlifting
6 4 X 100 mt. Relay Free Style Men’s

Amrit Chitrakar / Tulasi Gurung / Jaya Gurung / Rajman Tuladhar

Swimming
7 Middle Relay Men

Ishwor Karki / Rajman Tuladhar / Shyam Gurung / Ongden Lama

 Swimming
8 4 X 100 mt. Relay Free StyleWomen’s

Shradhha Lepcha / Archana Thapa / Indira Chamling / Nelam Tuladhar

Swimming

Second SAF

2nd SAF Games – 1985

Dhaka, Bangladesh

Gold – 1
1 Baikuntha Manandhar Athletics
Silver – 9
1 Lt. Puskar Dhoj Shahi Boxing
2 Amiri Yadav Athletics
3 Madan Sibabhakti (2 medals) Weightlifting
4 Surendra Hamal (2 medals) Weightlifting
5 Samasuddin Shiddiki (3 Medals) Weightlifting
Bronze – 22
1 Amiri Yadav Athletics
2 Anup Lama Boxing
3 Prabin Tuladhar Boxing
4 Lt. Dala Bahadur Rana Magar Boxing
5 Kumar K.C. Boxing
6 Mana Bahadur Shrestha Boxing
7 Krishna Thapa Boxing
8 Surendra Hamal Weightlifting
9 Subodh Shrestha (2 Medals) Weightlifting
10 Ashok Karki Weightlifting
11 Ashok Shahi (3 Medals) Weightlifting
12 Sunil Joshi (3 Medals) Weightlifting
13 Jagadish Pradhan (3 Medals) Weightlifting
14 Krishna Bahadur Basnet Weightlifting
15 Ganesh Thapa / Shreeram Ranjitkar / Lok Bahadur Shahi / Dhiren Pradhan / Bhakta Raj Rajkarnikar / Bigyan Sharma / Raju Shakya / Man Bahadur Malla / Umesh Pradhan / Ganesh Panday / Kedar Manandhar / Gyani Raja Shrestha / Devendra Basnet / Mani shaha / Raju Man Tuladhar / Suresh Panthi / Lalit Thapa Footbal

Third SAF

3rd SAF Games – 1987

Calcutta, India

Gold – 2
1 Baikuntha Manandhar Athletics
2 Late.Dal Bahadur Ranamagar Boxing
Silver -7
1 Late.Pushkar Dhoj Shahi Boxing
2 Ram Bahadur Giri Boxing
3 Chitra Bahadur Gurung Boxing
4 Bijaya Deuja Boxing
5 Gita Chhetri / Indira Chitrakatr / Sijarin Shah / Neelam Tuladhar Table Tennis
6 Dharma Man Bajrachaya / Sijarin Shah Table Tennis
7 Nepali Team Football
Bronze – 33
1 Manoj Kumar Shrestha Boxing
2 Lal Bahadur B.K Boxing
3 Shambhu B.K. Boxing
4 Sushil Pokharel Boxing
5 Kishore Kumar Thapa Boxing
6 Sijarin Shah (Single) Table Tennis
7 Gita Chhetri / Sijarin Shah Table Tennis
8 Dharma Man Bajracharya / Aman Chitrakar Table Tennis
9 Rajan / Kiran / Dhurba / Dharma / Aman Chitrakar Table Tennis
10 Late.Bharat Sawad (3 Medals) Weightlifting
11 Jagadish Pradhan (3 Medals) Weightlifting
12 Ashok Karki (3 Medals) Weightlifting
13 Samasuddhin Shiddiki (3 Medals) Weightlifting
14 Sunil Joshi (3 Medals) Weightlifting
15 Kanan Chaudhari (3 Medals) Weightlifting
16 Madan Siva Bhakti       Weightlifting
17 Hari Bahadur Rokaya Athletics
18 Bimala Joshi    Athletics
19 Menuka Raut (2 Medals) Athletics
20 Khursid Ahamad Khan Athletics

Fourth SAF

4th SAF Game – 1989

Islamabad, Pakistan

Gold -1
1 Chitra Bahadur Gurung Boxing
Silver -13
1 Bishnu Bahadur Singh Boxing
2 Suresh Malla Boxing
3 Late.Dal Bahadur Ranamagar Boxing
4 Ganesh Bahadur Bhattrai Boxing
5 Samsuddin Siddiki  (3 Medals) Weightlifting
6 Jagdish Pradhan (2 Medals) Weightlifting
7 Ashok Shahi Weightlifting
8 Sijarin Shah / Gita Chhetri (Doubles) Table Tennis
9 Sijarin / Alka / Gita Chhetri / Nellam Tuladhar (Team) Table Tennis
10 Dharma Raj Yadav Wrestling
Bronze – 32
1 Dhurba Lal Shrestha Boxing
2 Sushi Pokharel Boxing
3 Dambar Datta Bhatta Boxing
4 Ram Bahadur Giri Boxing
5 Lal Bahadur B.K. Boxing
6 Kishor Kumar Thapa Boxing
7 Gita Chettri Table Tennis
8 Aman Chitrakar / Dharma Man Bajracharya Table Tennis
9 Dhruba / Shankar / Dharma / Rajan / Aman Chitrakar Table Tennis
10 Baikuntha Manandhar Athletics
11 Jyoti Paudel (3 Medals) Weightlifting
12 Surendra Hamal (3 Medals) Weightlifting
13 Ram Kumar Shrestha (3 Medals) Weightlifting
14 Madan Sivabhakti (3 Medals) Weightlifting
15 Sunil Joshi (3 Medals) Weightlifting
16 Jagdish Pradhan Weightlifting
17 Ashok Shahi (2 Medals) Weightlifting
18 Sanjaya Maharjan (3 Medals) Weightlifting
19 Late Bharat Saud Weightlifting

Fifth SAF

5th SAF Game – 1991

Colombo, Shrilanka

Gold – 2
1  Gita. Chhetri / Sijarin Shah / Puja Thapa / Neelam  Tuladhar Table Tennis
2  Anita Shrestha  Shooting
Silver – 8
1  Bishnu Bahadur Singh  Boxing
2  Kishna Man Shrestha  Boxing
3  Prakash Thapamagar  Boxing
4  Bishan Singh Raut  Athletics
5  Parbati+Anita+Bibhashori  Shooting
6  Sunil Joshi (3 Medals)  Weightlifting
Bronze – 30
1  Om Maskey  Boxing
2  Suresh Malla  Boxing
3  Tej Bahadur  Boxing
4  Prem Krishna Maharjan  Boxing
5  Ram Bahadur Saud  Boxing
6  Kishor Thapa  Boxing
7  Suraj Dangol  Boxing
8  Tika Bogati  Athletics
9  Khursid Ahamad Khan Athletics
10  Prerana / Sostika / Bhumija Shooting
11  Sijarin Shah Table Tennis
12  Jyoti Paudel (3 Medals)  Weightlifting
13  Sanjaya Maharjan (3 Medals)  Weightlifting
14  Jagadish Pradhan  Weightlifting
15  Jivan Gautam (3 Medals)  Weightlifting
16  Surendra Hamal (3 Medals)  Weightlifting
17  Samsuddin Siddiki (3 Medals)  Weightlifting
18  Ashok Shahi (2 Medals)  Weightlifting
19  Late.Bharat Sawad  Weightlifting

Sixth SAF

6th SAF Games – 1993

Dhaka, Bangladesh

Gold – 1
1 Raju Shakya / Umesh Pradhan / Upendra Man singh / Mrigendra Mishra / Dev Narayan Chaudhari / Babu Kaji Dhaubanjar / Rajesh Thapa / Milan Bhakta Hada / Rakesh Manandhar / Kumar Rajbhandari / Sunil Prajapati / Gyanendra Serchan / Jivan Lama / Mani Shaha / Bal Gopal Maharjan / Basanta Kumar Gurung / Deepak Amatya / Rajesh Maskey / Dinesh Shrestha / Surya Man Shrestha Football
Silver – 6
1 Nima Tamang (57 kg.) Boxing
2 Umesh Katuwal (54 kg.) Boxing
3 Ram Kumar Basnet (60 kg) Judo
4 Bir Bdr. Rana (71 kg) Judo
5 Ganga Bdr. Dangol (75 kg) Judo
6 Kanchha Ram Tamang (86 kg) Judo
Bronze – 15
1 Ram Bahadur Sawad (65 kg) Boxing
2 Chitra Bahadur Gurung (81 kg) Boxing
3 Raj Kapur Thapa (91 kg.) Boxing
4 Purna Bdr. Gurung (60 kg) Boxing
5 Kishor Thapa (91 kg) Boxing
6 Om Maskey (48 kg) Boxing
7 Home Bdr. Thapa (65kg) Boxing
8 Shivadhari Yadav (46 kg) Wrestling
9 Dharma Raj Yadav (74 kg) Wrestling
10 Himalaya S. Budhathoki (55 kg.) Judo
11 Dal Bdr. Gurung (45 kg.) Judo
12 Mitra Lal Chapagai (50 kg.) Judo
13 Gop Bdr. Adhikar (100 m) Athletics
14 Tika Bogati (Marathon) Athletics
15 Khursid Ahmad Khan (Javlin throw) Athletics

Seventh SAF

7th SAF Games – 1995

Madras, India

Gold – 4
1 Tika Bogati Athletices
2 Ramesh Basnet Judo
3 Bir Bahadur Rana Judo
4 Jit Bahadur Chaudari Judo
Silver – 8
1 Ganesh Bahadur Rai Athletices
2 Khursed Ahamad Khan Athletices
3 Bir Bahadur Tamang Judo
4 Birendra Ranjit Judo
5 Om Bahadur Thapa Judo
6 Roshan Nakarmi Weightlifting
7 Sunil Joshi Weightlifting
8 Pandav Yadav Weightlifting
Bronze – 16
1 Abhi Narayan Adhikari Athletices
2 Kancha Ram Tamang Judo
3 Rupak Lama Judo
4 Maya Sunuwar / Sangita Karki / Saraswoti Baniya Shooting
5 Rakesh Ranjit Weightlifting
6 Ashok Shahi Weightlifting
7 Ram Kumar Shrestha Weightlifting
8 Hari Bahadur K.C. Boxing
9 Neema Tamang Boxing
10 Sher Bahadur Ranamagar Boxing
11 Krishna Man Shrestha Boxing
12 Budhhi Bahadur Pokhrel Boxing
13 Rana Bahadur Sauda Boxing
14 Chitra Bahadur Gurung Boxing
15 Raj Kumar Thapalia Boxing
16 Suraj Dangol Boxing

Eighth SAF

8th SAF Game – 1999

Kathmandu, Nepal

Gold – 31
1 Prakash Thapamagar Boxing
2 Ramchandra Thaparmagar Boxing
3 Ravi Maharjan Karate
4 Deepak Shrestha Karate
5 Dhojman Moktan Karate
6 Surendra Lal Shrestha Karate
7 Rajesh Shrestha Karate
8 Krishna Gurung Karate
9 Priti Dangol Karate
10 Prabin Rana / Gopilal Bomjan / Krishna Rai / Bijaya Lama (Team Kata) Karate
11 Ganga Ram Maharjan (Single Kata) Karate
12 Neeta Rai Karate
13 Meena Pathak Karate
14 Junu Rai Karate
15 Binita Chaudhari Karate
16 Sona Thapa / Teju Gurung / Bina Suwal / Anju Hachhethu (Team Kata) Karate
17 Runa Pradhan / Nayana Shakya / Rubina Pradhan / Stuti Singh Swimming
18 Sangina Vaidhya Taekwondo
19 Renuka Ranamagar Taekwondo
20 Sabita Rajbhandari Taekwondo
21 Primila Thapa Taekwondo
22 Bandana Shreshta Taekwondo
23 Ritu Jimi Rai Taekwondo
24 Kishor Shrestha Taekwondo
25 Ashok Kumar Lama Taekwondo
26 Koshish Khadka Taekwondo
27 Deepak Bista Taekwondo
28 Ravi Ujjwal Thapaliya Taekwondo
29 Kamal Chhetri Taekwondo
30 Raj Kumar Rai Taekwondo
31 Sita Rai            Taekwondo

Eighth SAF

Silver – 10
1 Gyan Bahadur Bohara Athletics
2 Ram Kumar Bhattarai Boxing
3 Rajan Dangol Boxing
4 Prem Krishna Maharjan Boxing
5 Hari Bahadur K.C. Boxing
6 Rames Das Shrestha Boxing
7 Durga Raj Niraula Karate
8 Nepali Team     Football
9 Pramod Manandhar Taekwondo
10 Manju Tuladhar Taekwondo
Bronze – 24
1 Yam Bahadur Pudasaini Athletics
2 Khursid Ahamad Khan Athletics
3 Ganesh Bahadur Rai    Athletics
4 4 X 400 Relay      Devi Maya Paneru / Bina Shrestha / Susmita Thapa / Samigya Shakya Athletics
5 Harimaya Chaudhari / Keshmaya Shrish Athletics
6 Nima Tamang Boxing
7 Indra Bahadur Rana Magar Boxing
8 Makendra Bahadur Singh         Karate
9 Upendra Thapa / Jagat Bahadur Tamang / Bikash / Bikram Rana (10 mt. Air pistol) Shooting
10 Ashim Yadav / Tikaram Shrestha / Samir Aryal (10 mt. Air Rifle) Shooting
11 Sangita Karki / Maya Sunuwar / Santi Somai Thapa (10 mt. Air Pistol) Shooting
12 4 x 200 mt. Free Style Relay

Chitra Bahadur Gurung / Shyam Bahadur Gurung / Samir Manandhar / Ananda Kunwar

Swimming
13 Sandip Singh Mahat / Rajendra Kapali Table Tennis
14 Gita Thapa Magar / Sandhya Shakya Table Tennis
15 Gita Thapa Magar / Rajendra Kapali Table Tennis
16 Nepali Team Volleyball
17 Rakesh Ranjit   Weightlifting
18 Roshan Nakarmi Weightlifting
19 Madan Sivabhakti Weightlifting
20 Dharma Raj Yadav        Wrestling
21 Shomari Yadav            Wrestling
22 Upendra Das Bairagi Wrestling
23 Bramha Dev Yadav       Wrestling
24 Raji Sharan Yadav        Wrestling

Ninth SAG

9th SA Game – 2004

Islamabad, Pakistan

Gold – 7
1 Deepak Shrestha Karate
2 Sangina Vaidhya Taekwondo
3 Rupa Sayangden Taekwondo
4 Deepak Bista Taekwondo
5 Nirmal Shrestha Taekwondo
6 Renuka Ranamagar Taekwondo
7 Niranjan Shrestha Taekwondo
Silver – 5
1 Rajendra Bhandari Athletics
2 Bikash Pariyar Athletics
3 Bishnu Prasad Rijal Boxing
4 Surendra Shrestha Karate
5 Kusal Shrestha Karate
Bronze – 9
1 Arjun Bahadur Basnet Athletics
2 Dipendra Maharjan Boxing
3 Dhan Bahadur Hitang Boxing
4 Surya Bahadur Ranamagar Boxing
5 Hari Chandra Khadka Boxing
6 Kul Bahadur Rawal Boxing
7 Gang Ram Maharjan Karate
8 Raju Adhikari Karate
9 Rabindra Dahal Karate
10 Gyan Bahadur Shrestha Weightlifting

Tenth SAG

10th SA Game – 2006

Colombo, Shrilanka

Gold – 7
1 Kamal Bahadur Adhikari Weightlifting
2 Bina Lama Khadka Wushu
3 Raj Kumar Rosalie Wushu
4 Sulochana Sijwakha Karate
5 Kushal Shrestha Karate
6 Manita Sahi Taekwondo
7 Deepak Bista Taekwondo
Silver – 15
1 Sushil Gimire Boxing
2 Macha Ratna Maharjan Wushu
3 Bhuwan Shrestha Wushu
4 Dhanbir Maharjan Wushu
5 Amrita Shakya Karate
6 Ram Limbu Karate
7 Subhadra Shrestha / Roji Nagarkoti / Sangita Dangol / Romika Rai Karate
8 Kanchi Maya Koju Athletics
9 Arjun Bahadur Basnet Athletics
10 Kumar Manandhar Taekwondo
11 Aayusha Shakya Taekwondo
12 Padhma Gurung Taekwondo
13 Dharma Raj Yadav Wrestling
14 Debu Thapa  Judo
15 Ranju Rai Judo

Tenth SAG

Bronze – 31
1 Sumina Shrestha Badminton
2 Sumina Shrestha / Samjhana Khaling / Sara Devi Tamang / Neri Thapa / Shrijana Shrestha Badminton
3 Balaram Thapa / Pasupati Paneru / Ram Singh Chaudhari / Indra Mahata / Anil Lakhe Badminton
4 Rabindra Shakya / Rajendra Kapali / Sushil Kumar Paudel / Gopal Maharjan / Sunder Gothe Table Tennis
5 Sandhya Shakya / Muna Basukala / Gita Thapa Magar / Rita Prajapati / Suvekchha Newang Table Tennis
6 Mahesh Rijal Boxing
7 Purna Bahadur Lama Boxing
8 Anil Gurung Boxing
9 Bishnu Rijal Boxing
10 Beg Bahadur Pande Wushu
11 Shyam Bista Wushu
12 Bhushan Bajracharya Wushu
13 Rukmini Thapa Magar Wushu
14 Gautam Dangol Wushu
15 Pancha Man Maharjan Wushu
16 Krishna Kala K.C. Karate
17 Binod Shakya Karate
18 Rabindra Dahal Karate
19 Ram Saran Twati Karate
20 Nir Bahadur Moktan / Kedar Bahadur Simkhada / Ganesh Thing / Purna Bahadur Balami Karate
21 Sailesh Rana / Alish Shrestha / Kisim Lal Tharu / Om Bahadur Kumal Swimming
22 Sangina Baidhya Taekwando
23 Indira Rai Judo   
24 Radha Devi Rai Judo
25 Devendra Karmacharya Judo
26 Subrat Shrestha Judo
27 Boni Lal Rawat Yadhav Wrestling
28 Krishna Thapa / Bhawana Sunuwar / Kshitiz Gurung / Manida Shaha Squash
29 Gyan Bahadur Shrestha Weightlifting
30 Nepali Team Football
31 Nepali Team (Women) Volleyball

Eleventh SAG

11th SAG – 2010

Dhaka, Bangladesh

Gold Medal – 8
1 Deepak Bista Taekwondo
2 Ayesha Shakya Taekwondo
3 Binita Maharjan Wushu
4 Ang Babu Lama Wushu
5 Sunil Lama Karate
6 Binod Shakya Karate
7 Ganga Adhikari Karate
8 Rajendra Bhandari Athletics
Silver – 9
1 Purushottam Rijal Wushu
2 Bikash Gurung Wushu
3 Anu Adhikari Karate
4 Binod Maharjan Karate
5 Satindra Yadav Wrestling
6 Ajit Gurung Boxing
7 Kumar Manandhar Taekwondo
8 Manita Shahi Taekwondo
9 Jamuna Gurung (Captain) / Anu Lama / Asmita Khawas / Bhagbati Thapa / Binita Shrestha / Chandra Bhandari / Deepa Adhikari / Deepa Chhetri / Laxmi Paudel / Mana Maya Magar / Mira Maharjan / Niru Thapa / Nisha Dewan / Namita Dali / Pramila Rai / Ranjana Darji / Sajana Rana / Sapana Lama / Tulasa Singh / Usha Bhandari Football
Bronze Medal – 20
1 Alina Chaudhari Wushu
2 Jharana Gurung Wushu
3 Man Kumari Chaulagai Taekwondo
4 Dan Bahadur Aire Taekwondo
5 Debu Thapa Judo
6 Radha Devi Rai Judo
7 Rajan Joshi Judo
8 Deepak Krishna Shrestha Judo
9 Kushal Shrestha Karate
10 Kushal Shrestha / Parsu Ram Bastola / Ganesh Bahadur Thing (Team Kata) Karate
11 Laxman Saud Boxing
12 Muna Basukala Table Tennis
13 Muna Basukala / Gita Thapa Magar Table Tennis
14 Ajaya Suwal / Chandra Shahi / Deep Saun / Siva Sundar Gothe / Purusottam Bajracharya (Team) Table Tennis
15 Ratnajit Tamang / Sajan Krishna Tamrakar / Kishor Rana / Sahadev Khadka / Bishal Pradhan / Bikash Shrestha Badminton
16 Sara Devi Tamang / Sujana Shrestha / Puja Shrestha / Nangsal Devi Tamang / Sabina Panthi / Punam Gurung Badminton
17 Damber Baduwal / Bhuwan Khadka / Dharma Sunar / Hem Bahadur Basnet / Jaya Bohara / Kebal Raut / Man Bahadur Ranabhat / Mahesh Bohara / Naresh Chaudhari / Munna Patel / Sanjaya Shrestha / Shyam Krishna Basukala Kabaddi
18 Sangita Gautam / Kalpana Shrestha / Kosh Maya Basnet / Minu Gurung / Netra Kumari Thapa / Nitu Gurung / Nirmala Biata / Ramita Thapa / Sanjana Tamang / Ambika Mandal / Santi Malla / Sushila Magar Kabaddi
19 Prem Prasad Pun / Ramesh Prasad Bhattachan / Ashish Sherchan / Jit Bahadur Moktan (Team) Archary
20 Krishna Godasaini / Tikaram Shrestha / Chanas Rai (Air Rifal Team) Shooting
Competition for 158 Gold Medal

Nepal Participate in 23 Game, 80 Female and 196 Male

Medal Won in 13 Game

 

 

१०७८५ Total Views ३ Views Today

Comments